Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se dobře vyspat

Pořádný celonoční spánek nám pomáhá k tomu, abychom se cítili dobře a vypadali skvěle.Ty nejsprávnější holky potřebují naspat asi tak deset hodin každou noc.Zkus se zařídit podle následujících tipů, aby se ti příjemně odplouvalo do říše snů.

MALÁ SVAČINKA

Sladksti, těžká jídla a sladké nápoje ti ke spánku nepomáhají, naopak tiho znemožňují.Máš-li před spaním hlad, napíj se teplého mléka, sněz banán nebo celozrnný toast,ale nanejvýš hodinu před odchodem dopostele.K pohodě pomáhá i mátový nebo heřmánkový čaj.

ZPOMALIT TEMPO

Asi tak hodinku před spaním se začni přelaďovat na klida pohodu, třeba si chvíli čti nebo pusť příjemnou hudbu.Úkoly by sis měla udělat odpoledne nebo navečer.Vrhneš-li se na mě před spaním, budeš mít hlavu plnou myšlenek aspánek se nedostaví.

TMA A TICHO

Zatáhni závěsy nebo žaluzie, nevhodné jsou i hlasitě tikající budíky.Žiješ-li v hlučnějíší domácnosti, vyrob si cedulku ,,NERUŠIT´´ a před spaním si ji pověs na dveře svého pokoje.

PŘEDSPÁNKOVÁ PŘÍPRAVA

Na noční stolek si připrav sklenici s vodou, kdybys měla v noci žízeň.Oblékni si pohodlné pyžamo nebo příjemnou noční košili, umyj si obličej, vyčisti  zuby s hurá pod peřinu.Klidně si čti.Až budeš cítit únavu, zhasni.

POCIT POHODY

Hlavu si polož na polštář tak, abys měla zpevněný krk.Není dobré balit se do více přikrývek, aby ti v noci nebylo horko.

AŤ STAROSTI ODPLUJÍ

Mnohdy nemůžeme usnout kvůli starostem.Máš-li z něčeho těžkou hlavu, zkus jednoduchý trik: představ si, že vkládáš problém do krabyce, tu odneseš do skříňky a zamkneš ji v ní až do rána.Představa obvykle zabere a spánek je tu vcukuletu.

DOBROU NOC ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nápady pro spánek

(Daniela, 12. 8. 2013 13:26)

Díky moc za super nápady pro dobrý spánek :-)))) jsou to moc zajímavé tipy. Hodně jsem toho četla taky na blogu http://www.kralovske-spani.cz/blog/ mohu doporučit. Třeba byste mohli svůj článek ještě rozšířit.
Myslím, že by si to zasloužil, ale jinak je to moc hezký počin :-)))))

Spánek

(Lucik24, 26. 11. 2012 19:20)

Tohle jsou super stránky a díky tomu jsem se po dlouhé době zase vyspala.
Díky :)

Re: Spánek

(Lucik24, 16. 12. 2012 9:01)

moc děkujeme za komentéř

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14177
Měsíc: 118
Den: 5